Vážení pacienti,

na četné dotazy Vás touto cestou chci informovat, že v ordinaci dále probíhá očkování proti onemocnění Covid 19. K dispozici máme nyní vakcínu firmy Pfizer, aktuálně se budeme věnovat výhradně přeočkování 3. dávek a prvoočkování seniorů nad 70let. Jsou vypsané termíny na listopad i prosinec. V případě zájmu prosím pište preferenčně email nebo se zaregistrujte přes Medevio. Prvoočkování pro všechny věkové skupiny plánujeme spustit po Novém roce, zatím se prosím u nás neregistrujte, musíme Vás nyní z kapacitních důvodů odkázat na očkovací centra.

Jak víte, od 1.11. budou preventivní testy hrazené pouze dětem do 18-ti let, plně očkovaným, lidem se zahájeným očkováním a těm, kteří se nemohou očkovat. O situaci, kdy pacient není schopen očkování podstoupit v naprosté většině situací nerozhoduje praktický lékař. Potvrzení o nemožnosti očkování žádejte u specialistu, kt. tak rozhodl.
Testy nařízené lékařem ze zdravotních důvodů jsou stále zdarma, často o nich rozhodneme v distanční formě, ale nedílnou součástí je vystavení PN a základní hygienické šetření.
Prosím o respektování těchto pravidel.

V ordinaci aktuálně probíhá současně očkování proti sezónní chřipce. Očkování proti chřipce doporučuji všem, kteří nechtějí chřipkou onemocnět a poté zejména starším pacientům. S výhodou je kombinace s očkováním proti covid 19. Chci upozornit, že přeočkování je nutné opakovat každou sezonu na podzim. Očkování je zdarma pro pacienty starší 65-ti let a dále chronicky nemocných pacientů – kardiaci, diabetici, lidé s chronickým onemocněním ledvin, po splenectomi. Samoplátce hradí 550Kč s tím, že každá pojišťovna má příspěvky 300-500Kč. Registrujte se preferenčně emailem nebo přes Medevio.

Chci upozornit, že nadále je nutné se objednat na všechny návštěvy v ordinaci předem. Sestrička s Vámi vždy najde prostor a řešení i pro akutní ošetření, ale zavolat předem je nutné.

S pozdravem

MUDr. Barbora Ilavská
Zdice, 27.10.2021